Ve Světlé opět kraloval humpolecký Och

03.11.2014 22:39

V neděli 2. 11. 2014 pořádal náš oddíl v herně stolního tenisu ve Sportovním centru Pěšinky ve Světlé nad Sázavou druhý Krajský bodovací turnaj nejmladšího žactva (ročník 2004 a mladší) této sezóny. Turnaje se zúčastnilo celkově 30 hráčů (z toho tři dívky) z devíti oddílů. Náš oddíl reprezentovala trojice Daniel Ptáčník (r.2004), Jakub Böhm (r.2005) a Jakub Růžička (r.2007), který byl zároveň druhým nejmladším účastníkem turnaje.

Na pěti stolech jsme turnaj rozehráli v osmi kvalifikačních skupinách, ze kterých vždy první dva hráči postupovali do hlavní soutěže. Hráči ze třetích a čtvrtých míst hráli další utkání v soutěži útěchy. Obě soutěže druhého stupně se hrály vyřazovacím způsobem dohrávaným do konečného umístění, tzv. „dohrávaným pavoukem“. Zároveň jsme po základních skupinách sehráli i turnaj čtyřher.

Ze světelských nadějí nepostoupil do hlavní soutěže bohužel nikdo. Růžička a Ptáčník byli ve svých kvalifikačních skupinách nasazeni jako dvojky, ale rozhodující utkání o postup nezvládli. Růžička podlehl 1:3 o tři roky staršímu Vincencovi z Humpolce. Ptáčník ztratil utkání proti sedmiletému Matyáši Jinkovi z týmu STEN Marketing HB Ostrov, který byl nejmladším účastníkem turnaje, v pěti setech. Böhm měl jako nenasazený hráč ve skupině číslo jedna velmi těžkou pozici a překvapit se mu bohužel nepodařilo.

V útěše obsadil Böhm desáté místo a umístil se tak na celkovém 26. místě. Ptáčník s Růžičkou si vedli o něco lépe. Po dvou výhrách a jedné prohře se utkali v zápase o třetí místo. Úspěšnějším byl starší Ptáčník, který Růžičku porazil 3:1 na sety. Obsadili tak celkové devatenácté, respektive dvacáté místo.

Ani ve čtyřhře se našim tentokrát příliš nedařilo. Böhm nastoupil ve dvojici s přibyslavským Flekalem a první kolo bylo pro ně zároveň i kolem posledním. Po porážce 0:3 od jemnického dua Kříž – Klimeš vypadli. Růžička s Ptáčníkem porazili v prvním kole přibyslavskou dvojici Pospíchal – Stehno 3:2 na sety, ale krutý los je ve čtvrtfinále postavil proti nasazeným jedničkám a pozdějším vítězům celého turnaje čtyřher, humpoleckým Ochovi s Pazderkou. Naši chlapci bojovali, ale víc než jeden set se jim vyhrát nepodařilo.

Při neúčasti nejlepšího nejmladšího žáka z Vysočiny, našeho Filipa Karla, který je v této věkové kategorii současnou trojkou na žebříčku republikovém, využil pozici nasazené jedničky František Och z oddílu TJ Jiskra Humpolec. Se ztrátou jediného setu zvítězil v soutěži jednotlivců a společně se svým oddílovým kolegou Patrikem Pazderkou přidal zlato i ze čtyřher. Na dvou dosud odehraných krajských bodovacích turnajích této věkové kategorie právě probíhající sezóny tak zatím pobral všechny zlaté medaile.

Světelským hráčům děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a do dalšího turnaje, který bude sehrán 30. listopadu ve Žďáru nad Sázavou, jim přejeme více štěstí. Zároveň věříme, že svá umístění dokáží o něco vylepšit. Všem ostatním hráčům, rodičům a trenérům děkujeme za účast na našem turnaji a doufáme, že u nás byli všichni spokojeni, užili si s námi pěkný sportovní den a příště k nám zase rádi zavítají.

úvodní foto medailistů (zleva): 2. místo - Matěj Holub, 1. místo - František Och, 3. místo - Patrik Pazderka, 4. místo - Viktor Daněk
FOTOGALERIE - ZDE

—————

Zpět


Diskusní téma: Ve Světlé opět kraloval humpolecký Och

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.