Ve Světlé proběhl TOP10 nejmladšího žactva

03.05.2015 13:57

V sobotu 2. května 2015 pořádal náš oddíl závěrečný turnaj sezóny nejmladšího žactva TOP10. Turnaj je určen pro prvních deset hráčů v tabulce Poháru Vysočiny po odehrání pěti dílčích turnajů tohoto ročníku krajských bodovacích turnajů.

Strávili jsme s nejmladšími nadějemi příjemné dopoledne a viděli jsme spoustu pěkných zápasů a pěkných výkonů. O vítězství v turnaji a celkové vítězství v ročníku bojovali tři největší favorité. František Och z Humpolce, který do sobotního turnaje vstupoval z prvního místa a náskokem 45 bodů nad dvojkou Matějem Holubem z Jihlavy. Ze třetího místa útočila žďárská Lucie Janáčková. Když Lucie ve druhém kole zaváhala a prohrála s humpoleckým Pazderkou, nevypadalo to s jejími medailovými ambicemi vůbec dobře. S dalšími zápasy se však vypořádala lépe. 3:0 přehrála i Ocha a o celkové vítězství v turnaji ji připravila porážka 2:3 od Holuba. To byl opravdu vrchol turnaje. Lucie v pátém setu vedla již 8:2 a všichni jsme předpokládali její vítězství. Matěj si vzal time-out, srovnal na 10:10 a nakonec vyhrál 18:16. A jelikož 3:1 přehrál i jedničku Ocha, celkově v turnaji zvítězil bez jediné porážky. Lucie byla se dvěma porážkami na vzájemný zápas s Františkem druhá. František byl třetí.

Matěj se díky vítězství v sobotním turnaji stal i celkovým vítězem Poháru Vysočiny nejmladšího žactva pro ročník 2014/2015. Druhý skončil František Och a třetí Lucie Janáčková. Matěj si ze Světlé tedy odvezl dvě zlaté medaile, František s Lucií každý jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Moc gratulujeme!

Parádními výsledky a podle našeho názoru největším překvapením turnaje se stal nejmladší účastník, teprve sedmiletý Matyáš Jinek z Ostrova HB. V turnaji čtyřikrát zvítězil a obsadil šesté místo.

Všem hráčům gratulujeme k předvedené hře a dosaženým výsledkům. Přes prázdniny hodně tréninkové píle a těšíme se na září, až se zase potkáme na turnajích nové sezóny.

úvodní foto: medailisté Poháru Vysočiny (zleva) - Och, Holub, Janáčková

—————

Zpět


Diskusní téma: Ve Světlé proběhl TOP10 nejmladšího žactva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.