Výborný výsledek Filipa Karla na žebříčkovém turnaji

07.12.2014 22:56

V neděli 7. prosince se v Havířově uskutečnil republikový žebříčkový turnaj mladšího žactva (ročník 2002 a mladší), určený pro čtyřiadvacet nejlepších hráčů právě probíhající sezóny.

Světelský Filip Karel (r. 2004) byl před tímto turnajem na 23. příčce republikového žebříčku této kategorie. Nominaci mělo ale zajištěno pouze 22 nejlepších ze žebříčku a dalším dvěma hráčům uděluje Komise mládeže ČAST divokou kartu. Filip byl tedy pro tento turnaj prvním náhradníkem a z této pozice byl nakonec dodatečně donominován. Vzhledem k Filipově věku jsme v sobotu odjížděli s cílem dobře si zahrát. Již samotný fakt, že byl na tento výběrový turnaj nominován, považujeme za úspěch.

Turnaj byl rozehrán v osmi kvalifikačních skupinách po třech hráčích, z nichž první dva postupovali do bojů o 1. – 16. místo, hráči z posledních míst pak hráli o 17. – 24. místo. Los pořadatelů Filipa vůbec nešetřil a do základní skupiny číslo 3 mu přidělil turnajovou trojku Františka Onderku (KST Slezan Opava) a devítku Radima Konečného (Chropyně).

S Onderkou Filip odehrál pěkné utkání, nicméně na tyto starší hráče z absolutní republikové špičky ještě nemá. V dalším utkání však dal zapomenout na věkový a žebříčkový rozdíl a soustředěnou nátlakovou hrou bez zbytečných chyb přehrál Konečného 3:0 na sety. Zajistil si tak postup mezi šestnáct nejlepších hráčů turnaje.

V souboji o čtvrtfinále postavil los Filipovi do cesty dalšího velmi těžkého soupeře. Byl jím Jan Mokrejš (Sokol Hradec Králové 2), turnajová dvojka a pozdější vítěz celého turnaje. I zde byl Filip bez šancí na vítězství a prohrál 0:3. Putoval tak do části pavouku, kde se hrálo o 9. – 16. místo. V prvním kole narazil na svého velkého rivala z kategorie nejmladšího žactva Ondřeje Květoně z Pocinovic, se kterým těsně prohrál poslední dvě finále na republikových bodovacích turnajích nejmladších žáků v Havířově a v Blansku. Utkání tradičně dospělo do pátého setu, ale tentokrát prokázal v závěru lepší nervy Filip. Zvítězil v něm 11:8 a postoupil do bojů o celkové 9. – 12. místo. S ostravským Šimonem Bělíkem a hradeckým Danem Janovským již neuspěl a prohrál 0:3 resp. 1:3.

Filip tedy nakonec obsadil výborné dvanácté místo. K tomuto umístění mu velmi gratulujeme a zároveň děkujeme za vynikající reprezentaci našeho oddílu na tomto prestižním výběrovém turnaji.  

Z našeho oddílu byla na žebříčkový turnaj mladších žákyň nominována i Daniela Růžičková, které v právě probíhající sezóně patří jedenáctá příčka republikového žebříčku. Svoji účast musela bohužel v pátek ze zdravotních důvodů odhlásit a na turnaj neodcestovala. Daniele přejeme brzké zdravení.

—————

Zpět


Diskusní téma: Výborný výsledek Filipa Karla na žebříčkovém turnaji

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.