Zhodnocení krajských soutěží mužů 2014/2015

21.04.2015 13:06

V sobotu 21. března byly ukončeny boje v krajských soutěžích mužů. Světelský oddíl měl v těchto výkonnostních třídách dvojí zastoupení. Družstvo Světlé „A“ nastupovalo v soutěži Divize Vysočiny a Světlá „B“ v Krajském přeboru II. třídy.

„Áčko“ hrálo nejvyšší krajskou soutěž již šestým rokem v řadě a letos mělo největší starosti se záchranou. Po pěkných letech, kdy jsme bojovali o celková čtvrtá a pátá místa, jsme letos jen tak tak uhájili desátou pozici. Poslední místo, které nám zaručilo divizní příslušnost i do příštího ročníku. Pryč jsou doby, kdy jsme hráli celou soutěž prakticky ve stejné základní sestavě. V této sezóně zasáhlo do zápasů našeho nejlepšího družstva celkově deset hráčů. Absence hráčů základní sestavy byly způsobeny především různými nemocemi a rodinnými starostmi. Nejvytíženějším a zároveň nejlepším hráčem byl Ladislav Vosyka (úspěšnost: 65,22%), který chyběl pouze dvakrát. Třikrát nenastoupil Radek Vosyka (51,61%). Do dvanácti zápasů nastoupili Josef Bříza ml. (43,24%) a Vladislav Trýb (41,03%), který nás pravděpodobně v letním přestupním termínu opustí a vrátí se zpět do Ledče nad Sázavou. Osm startů si připsal Tomáš Plecitý (30,43%). Do několika dalších zápasů nastoupili Jan Růžička, Bohumír Sedláček, Jan Kubíček, Filip Karel a Martin Karel st. Kvalita soupeřů byla v letošní sezóně na daleko vyšší úrovni než v některých předešlých sezónách. První tři týmy měly ligové ambice a jejich soupisky tomu odpovídaly. Následoval vyrovnaný střed tabulky, do kterého musíme počítat i předposlední Pelhřimov. Pouze poslední Telč směřovala k sestupu od začátku sezóny. V dalším ročníku se pokusíme těmto záchranářským starostem vyhnout a prodloužit divizní příslušnost i do další sezóny.

„Béčko“ nastupovalo v Krajském přeboru II. třídy, kam sestoupilo v minulé sezóně z vyšší soutěže. A volný pád bohužel pokračoval i letos. Od začátku se nedařilo, ale herně to zase tak špatné nebylo. K sestupu ale největší měrou přispěla snaha zachránit „áčko“ v Divizi. Prakticky každý hrací den potřeboval náš nejlepší tým nějakého náhradníka a tím bylo „béčko“ pravidelně oslabováno. A jelikož náhradníci z řad okresních hráčů potřebnou výkonnost nemají, skončili jsme poslední. Nejvytíženějšími hráči byli Tomáš Plecitý (49,09%), Jan Růžička (71,15%) a Bohumír Sedláček (38,78%). Do dvanácti zápasů nastoupil Milan Kruml (23,08%). Jednotlivé starty posbírali i Daniela Růžičková, Jan Kubíček, Filip Karel, Otto Bartoš, Jaroslav Růžička, Tomáš Tecl a Martin Karel st. V příští sezóně 2015/2016 tak budeme nastupovat v Krajském přeboru III. třídy. Šanci dostanou naši nejlepší mladí hráči a pokusíme se uspět co nejlépe.

—————

Zpět


Diskusní téma: Zhodnocení krajských soutěží mužů 2014/2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.