Zhodnocení regionální soutěží mužů 2014/2015

21.04.2015 13:11

Ve středu 25. března zakončily naše družstva soutěžní ročník 2014/2015 v soutěžích regionálních přeborů I., II. a III. třídy. A jak jsme celkově dopadli?

Družstvo „C“, které nastupovalo v soutěži Regionálního přeboru I. třídy, nemělo do této sezóny žádné postupové ambice. Cílem bylo v klidu odehrát další ročník, vyhnout se záchranářským starostem a pokusit se probojovat do nadstavbové části play-off.  Základní sestavu tvořili Jan Kubíček (celková úspěšnost v soutěži 60,61%), Martin Karel st. (77,59%), Josef Petr (58,18%) a Filip Karel (82,61%). Jelikož Filip velmi často vynechával z důvodu nemocí nebo jiných akcí celorepublikové úrovně, do devíti zápasů nastoupil nestárnoucí Otto Bartoš (33,33%). Šestkrát si zahrál Jaroslav Růžička (29,17%), dvakrát Tomáš Tecl a Dušan Porostovský a po jednom startu si připsali Jakub Doležal a Daniela Růžičková. Vytyčené cíle jsme pohodlně splnili a probojovali jsme se ze čtvrtého místa desetičlenné tabulky do nadstavbové části play-off. V semifinále jsme sehráli dvě utkání s vítězem celého ročníku, družstvem TJ Jiskra Havlíčkův Brod „C“ a se soutěží jsme se rozloučili. Čtvrté místo je velmi pěkným umístěním, nejlepší za poslední tři ročníky.

Družstvo „D“ nastupovalo v soutěži Regionálního přeboru II. třídy. Jejich cíle byly stejné. Vyhnout se záchranářským starostem, postoupit do play-off a v klidu odehrát celý soutěžní ročník. Nejvíce vytíženými hráči byli Dušan Porostovský (52,94%), Otto Bartoš (65,91%), Jiří Janáček (71,43%) a Jakub Doležal (52,94%). Do poloviny zápasů zasáhli Jaroslav Růžička (58,33%) a Stanislav Spilka (47,37%). Několik málo startů si připsali i Milan Maršík, Ladislav Zatočil a Stanislav Janáček. Po odehrání základní části soutěže byli naši hráči na třetím místě osmičlenné tabulky a semifinále play-off tak odehráli se druhým týmem, družstvem TJ Sokol Mírovka. Utkání se protáhlo až na tři zápasy, Světlá prohrála 1:2 na zápasy. Celkové třetí místo je velmi pěkné.

Družstvo „E“ startovalo v soutěži Regionálního přeboru III. třídy. Toto je nejnižší soutěžní třída, záchranářské starosti tak odpadají. Naším cílem bylo probojovat se do play-off a tam zabojovat o co nejlepší umístění. V sestavě se většinou objevovali hráči naší nastupující generace. Všechny zápasy odehráli Tomáš Tecl (76,79%) a Martin Karel ml. (64,29%). Do poloviny nastoupili Tomáš Dvořák (50%) a Petr Hájek (14,29%). Čtyřikrát byl k vidění Petr Dvořák (31,25%) a třikrát Daniela Růžičková (66,67%). V jednotlivých utkání se ještě objevili Dušan Porostovský, Jakub Doležal, Michal Šimon a Stanislav Janáček. Po základní části se naši mladíci umístili na pěkném čtvrtém místě osmičlenné tabulky a v semifinále play-off se tak utkali s vítězem základní části, družstvem TJ Sokol Přibyslav „B“. Tento souboj hraný na dvě vítězná utkání měl až neočekávaně dramatický průběh. V prvním utkání na půdě soupeře sahali naši po vítězství, ale závěr jim nevyšel a prohráli 7:10. V odvetě zabojovali, otáčeli již z průběžného stavu 1:5 a 10:7 favorita zaskočili. V rozhodujícím utkání hraném opět v Přibyslavi se projevila větší zkušenost domácího kádru a naši prohráli 5:12. První soutěžní ročník, který odehráli mladíci víceméně samostatně, musíme hodnotit velmi pozitivně.

Všechny tři světelské týmy odehrály v regionálních soutěžích kvalitní zápasy, splnily cíle a neměly starosti se záchranou. Mladíci a začínající hráči se ukázali ve velmi dobrém světle. Do příští sezóny některé týmy lehce přeobsadíme, ale cíle budou stejné. Nesestoupit a pokud se bude hrát play-off, pokusit se tam probojovat.

—————

Zpět


Diskusní téma: Zhodnocení regionální soutěží mužů 2014/2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.