MS družstev, 28.2. - 6.3.2016, Kuala Lumpur, Malajsie

Připravili jsme speciál z dění Mistrovství světa družstev, které se koná od 28. února v Malajsii. Budeme se snažit zde přidávat rozlosování, aktuální výsledky a zajímavosti z dění této významné mezinárodní akce. Zároveň zde můžete tipovat, jak si naše reprezentační celky povedou a také diskutovat. Budou i prolinky na přímé přenosy některých zápasů.
 
 
 
Informace
Live TV

Archiv odehraných utkání

Utkání o 13. - 24. místo
Výsledky skupin českých týmů
Rozlosování

Muži - Championschip divize

  • Skupina A: Čína, Rakousko, Tchaj-wan, Řecko, Česká republika, KLDR
  • Skupina B: Německo, Švédsko, Francie, Dánsko, Anglie, Malajsie
  • Skupina C: Japonsko, Portugalsko, Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Singapur
  • Skupina D: Jižní Korea, Hongkong, Rusko, Chorvatsko, Rumunsko, Itálie

Ženy - Championschip divize

  • Skupina A: Čína, Tchaj-wan, Rumunsko, Maďarsko, Španělsko, Malajsie
  • Skupina B: Japonsko, Německo, KLDR, Česká republika, Thajsko, Brazílie
  • Skupina C: Nizozemsko, Singapur, Polsko, Ukrajina, Francie, Bělorusko
  • Skupina D: Hongkong, Jižní Korea, Rakousko, Rusko, USA, Švédsko

Kompletní rozlosování jednotlivých divizí

Program mužů a žen ČR v základních skupinách

Nominace družstev ČR
  • Muži: Dmitrij PROKOPCOV, Tomáš KONEČNÝ, Lubomír JANČAŘÍK, Pavel ŠIRUČEK
  • Ženy: Iveta VACENOVSKÁ, Renata ŠTRBÍKOVÁ, Hana MATELOVÁ, Dana ČECHOVÁ
Hrací systém MS družstev

V elitní Championships divizi je v obou kategoriích čtyřiadvacet nejlepších týmů světa. Z každé ze čtyř šestičlenných skupin postupují do bojů o 1. až 12. místo pouze tři nejlepší kolektivy, přičemž vítězné týmy jdou přímo do čtvrtfinále, družstva z 2. a 3. příček budou hrát tzv. osmifinále. A kdo skončí ve skupinách na 4. až 6. místě, toho čekají boje o 13. až 24. příčku celkového pořadí v Championships divizi s nebezpečím sestupu do druhé výkonnostní kategorie.


Diskuzní fórum k MS družstev.

Datum: 09.03.2016

Vložil: Martin

Titulek: Zhodnocení MS

Z mého pohledu MS pro naše družstva celkem úspěšné. Muži oproti minulému zaznamenali posun o 14 příček, ženy obhájili minulý výsledek. U mužů tomu nahrálo, že se díky postavení na světovém žebříčku vešli mezi 5 týmů, které se do elitní divize dostali ze žebříčku, nikoli kvůli tomu, že si to uhráli minule.
Ale díky za to, elitní divize jim sluší víc a 13. místo je velmi dobrým počinem. Škoda prvního zápasu s Rakouskem. Tam vyhrát, tak jsme byli mezi nejlepšími dvanácti a myslím, že naši na to letos měli. Možná by příště stálo za to, vyrazit na MS ještě dříve a dát tělům hráčů dostatek času na aklimatizaci...
U děvčat spokojenost se hrou a výsledkem, ale k plné spokojenosti chyběly ty dva balónky Blechy. Kdyby tu Korejku porazila, byla děvčata mezi elitní dvanáctkou a to by byla pecka.
Díky kvalitní hře můžeme u mužů pozorovat i pěkný posun na světovém žebříčku. Prokopcov je 69., Konečný 84. a Jančařík 87. I Širůček se posunul o 24 míst a je momentálně na 145. místě.
Takže za mě úspěšné MS, všem našim hráčům gratulace a díky za pěknou hru.

—————

Datum: 04.03.2016

Vložil: Martin

Titulek: Francie - Anglie

Přímý přenos z tohoto utkání jsem si pustil dočista náhodou. Jen na zkoušku. Průběžný stav byl 2-1 pro Francii, tedy nic překvapivého. Vždyť Francie s Anglií již na tomto MS hrála v základní skupině a zvítězila 3-0.
To, co se dělo poté, mne uchvátilo na další skoro dvě hodiny. Neskutečná bitva, oba dva další zápasy na pět setů s úžasnými a dramatickými koncovkami, prakticky všechny o dva míčky... Paráda.
Utkání je v archivu na ITTV.

—————

Datum: 04.03.2016

Vložil: Martin

Titulek: Podařilo se!!!

I českým mužům se podařilo udržet se i pro příští MS družstev v elitní Championschip divizi. Dnes po poledni našeho času porazili v přímém souboji o tuto jistotu tým Rumunska celkem hladce 3-0.
Zítra budou bojovat o konečné 13. - 16. místo.

Prokopcov - Ionescu - 3:2 (9, -4, 10, -4, 6)
Jančařík - Szocs - 3:0 (7, 6, 7)
Konečný - Filimon - 3:1 (9, 9, -7, 5)

BRAVO!!!

—————

Datum: 04.03.2016

Vložil: Martin

Titulek: Bohužel...

... to nedopadlo. Ale představení obou našich týmů ve velmi těžkých skupinách bylo výborné. Děvčatům postup mezi 12 nejlepších utekl prakticky o dva balónky.
Obě skupiny ovlivnily týmy KLDR. Hráči, kteří na WorldTour prakticky nejezdí, nemají body a jsou tak mezi nenasazenými týmy, zamíchaly pořadím. Dovolím si tvrdit, že pokud bychom měli místo KLDR jiného soupeře z téže, podle žebříčku stejné výkonnostní třídy, tak děvčata postoupila zcela jistě a chlapi by to letos asi také zvládli.
No nic, hlavní teď je, udržet příslušnost v elitní divizi i na příští MS.
Děvčata mají již splněno... Vyhrála nad Francií 3:1.
Chlapi proti Rumunsku začínají na 10 minut a utkání bude v přímém přenosu na stole číslo 10.

—————

Datum: 01.03.2016

Vložil: Martin

Titulek: Dnes dle očekávání

Dnešní den dopadl z pohledu našich týmů dle očekávání. Děvčata porazila Brazilky hladce 3:0 a muži stejně hladce prohráli s Číňany 0:3.
Situace ve skupinách se díky dalším výsledkům pro naše týmy velmi zkomplikovala.
Zítra hrají děvčata i chlapi s družstvy KLDR. A pokud chtějí myslet na postup musí oba týmy zvítězit 3:0. Pak by se počítaly uhrané sety.
Jediná situace, aby našim týmům stačilo jakékoli vítězství, by nastala, pokud by Němky porazily Japonky, resp. Rakušané porazili Číňany. A tato teorie je, myslím si, pouze z oblasti sci-fi.
Nezbývá než našim popřát, aby se na zítřek dobře vyspali a od 12.30 hod. SEČ fandit. Chlapům se dá fandit i v přímém přenosu, jejich utkání bude live na stole č. 4.

—————

Datum: 29.02.2016

Vložil: Martin

Titulek: A pak že to nejde...

Tak dnešní soutěžní den vyšel našim na jedničku. Chlapi přehráli Thaj-wan 3:0 a po neskutečném dramatu 3:2 Řecko. KONEČNĚ!!!
Dima dnes podal vynikající výkon a jeho výhra nad Gionisem by mohla celý tým nakopnout za cestou za postupem. Skupina je velmi zamotaná a jsem moc zvědavý na zápas našich s neznámými hráči z KLDR.
Holky porazily 3:1 Thajsko. Doufejme, že zítra zvládnou zápas s Brazilkami, ve kterém jsou naše holky favoritkami a pak asi rozhodující zápas též s KLDR.

—————

Datum: 28.02.2016

Vložil: Martin

Titulek: První den bez bodu

První den tedy nevyšel vůbec. Holky s Japonkami ani Němkami nezískaly ani bod a i muži odešli z duelu s Rakouskem s porážkou 0:3. Muži dokonce nezískali ani set a utkání to bylo velmi rychlé. Na trojce schovaný Dima dostal školu od veterána Schlagera...

—————